Użytkowanie produktów

Prawidłowe użytkowanie materacy i łóżek

Materace

Użytkowanie

Materac należy użytkować w połączeniu z dowolną ramą łóżka i elastycznym stelażem zapewniającym sprężyste podłoże oraz gwarantującym dopływ powietrza od spodu materaca. Stelaż powinien być tak dobrany, aby odstępy pomiędzy jego listwami nie były większe niż 3 cm (poza materacami bonellowymi, gdzie dopuszcza się odstępy do 6 cm), a jego wykonanie powinno być na tyle dokładne, by nie uszkodził tkaniny materaca.

Ochrona

Zalecane jest stosowanie ochraniacza pomiędzy materacem a stelażem (WS 3000 – kolekcja Relaks), pamiętając, aby był on wykonany z materiału przepuszczającego powietrze. Zastosowanie ochraniaczy zapobiega uszkodzeniu mechanicznemu tkaniny pokrowca oraz spowalnia efekt utleniania się elementów piankowych który objawia się poprzez zmianę ich koloru. Występowanie tego typu przebarwień w materacach oraz pokrowcach jest zjawiskiem  naturalnym i nie wpływa w żaden sposób na wartości użytkowe produktu.

Czyszczenie

Dopuszcza się możliwość zdejmowania i prania pokrowców w temperaturze do 60°C tylko i wyłącznie oznaczonych stosowną metką informacyjną. W przypadku, gdy materac nie ma opcji zdejmowanego pokrowca zaleca się stosowanie ochraniaczy na materac z kolekcji Relaks (np. MS 1000 lub HS 2000 – nieprzepuszczalny dla cieczy).

Pamiętaj

Transport materacy powinien odbywać się wyłącznie w pozycji leżącej. Pod żadnym pozorem nie należy składać materaców kieszonkowych i bonellowych.

Stosowanie prześcieradeł z tkaniny frotte może powodować „kulkowanie” pokrowca materaca.

Wyroby rolowane osiągają właściwy kształt i rozmiar po 3-4 dniach od rozpakowania i rozwinięcia.

Łóżka

Użytkowanie

Łóżka są przeznaczone do użytku wewnątrz budynków w temperaturze pokojowej. Zalecamy ochronę łóżka przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, źródeł ciepła i wilgoci, gdyż grozi to zniekształceniem oraz utratą barwy tkaniny tapicerskiej.

Ochrona

Należy unikać narażania tapicerki na mocne punktowe napięcia, których skutkiem mogą być uszkodzenia mechaniczne (rozejścia, rozdarcia, pęknięcia szwów itp.). Nie należy siadać na zagłówkach i podnóżkach. Skakanie i chodzenie po łóżku może przyczynić się do uszkodzenia jego budowy. Szorstkie lub ciężkie przedmioty, klucze oraz elementy odzieży nity, zamki, klamry mogą spowodować uszkodzenie. Uwaga na zwierzęta, które mogą zabrudzić lub uszkodzić powierzchnię materiałów.

Czyszczenie

Zaleca się czyszczenie mebla raz w tygodniu, używając końcówki odkurzacza przeznaczonej do mebli lub za pomocą miękkiej szczotki, jednocześnie unikając nadmiernego tarcia i odkurzania na wysokim poziomie mocy aby nie uszkodzić włókien tkaniny. Do czyszczenia należy używać wyłącznie preparatów do tego przeznaczonych. Wszystkie produkty przeznaczone do czyszczenia i konserwacji tkanin obiciowych radzimy najpierw sprawdzić na niewidocznym miejscu.

Pamiętaj

Należy regularnie formować i wygładzać powierzchnie tapicerowane, w celu utrzymania ich kształtu. Toppery należy regularnie wstrząsać i formować, a  materace należy regularnie odwracać, w celu ich wentylacji oraz zapobiegania utraty sprężystości wkładu.

Użytkowanie łóżek zgodnie z przeznaczeniem oraz zaleceniami gwarantuje ich trwałość i funkcjonalność.